Jesteś tutaj:
  2. O szkole

O szkole

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Nielubi to szkoła publiczna. Jej organem prowadzącym jest Gmina Żukowice, natomiast organem sprawującym nadzór pedagogiczny – Dolnośląski Kurator Oświaty.
Nadrzędnym celem działań edukacyjnych szkoły jest wszechstronny rozwój ucznia. Edukacja polega na harmonijnej realizacji przez nauczycieli zadań w zakresie nauczania, kształcenia umiejętności i wychowania.
Statutowe cele i zadania szkoły realizowane są z uczniami w czasie zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych   i pozaszkolnych, we współpracy z rodzicami i instytucjami wspierającymi szkołę. Placówka posiada certyfikat „Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo”. Prowadzi działalność oświatową   w oparciu o własną misję, wizję rozwoju i wizję absolwenta. Do Szkoły Podstawowej  w Nielubi uczęszczają dzieci z miejscowości Bukwica, Glinica, Dankowice, Kamionna, Kłoda, Nielubia, Słoćwina, Wierzchowice, Zabłocie, Żukowice. Wszystkie dzieci zamiejscowe dowożone są autobusami w ramach dowozów szkolnych zorganizowanych przez Gminę Żukowice. Liczba uczniów na przestrzeni ostatnich lat jest zmienna i waha się  w granicach 130 - 160. Nauczanie jest jednozmianowe, odbywa się w oparciu o nowoczesne metody, z użyciem pomocy dydaktycznych, a także komputerów i sprzętu prezentacyjnego. Na kadrę pedagogiczną Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi składają się nauczyciele  z wykształceniem wyższym magisterskim i przygotowaniem pedagogicznym. Wielu z nich ukończyło studia podyplomowe i posiada kwalifikacje do nauczania dwóch i więcej przedmiotów. Nauczyciele stale dokształcają się, uczestnicząc w różnorodnych formach doskonalenia.